Roland

Roland Yazıcınız için Hızlı Temizlik İpuçları

Roland DGA Dijital Baskı Ürün Müdürü, Daniel Valade

Sıkı çalış ve sıkı oyna. Hepimiz günden güne meşgulüz. Bazen bir ara vermeli ve günlük hayatın tüm koşuşturmacasından uzaklaşmalısınız. Hepimiz arada bir tatili hak ediyoruz. Bu zaman geldiğinde, dükkana geri döndüğünüzde yazıcınızın en iyi durumda olduğundan emin olmak için birkaç basit adım atmanız önemlidir. Bakım sorunlarından kaynaklanan aksaklık sürelerini önlemeye yardımcı olacak bazı ipuçları.

DÜZENLİ MANUEL TEMİZLİK

Birçok yazıcı operatörünün en büyük korkusu, bileşenlerin uzun süre boşta bırakılması durumunda tıkanması ve uzun temizleme işlemlerine ve sistemde potansiyel hasara yol açmasıdır. Kafalar ve kapaklar kirlenebilir, bu da meme başlıklarının tıkanmasına veya sapmasına neden olabilir veya kafada biriken mürekkep baskı malzemenizde dağınık mürekkep damlacıkları alabilir. Bu sorunları önlemek için Roland ekipmanınızı içte ve dışta düzenli aralıklarla ve özellikle de kapanmadan önce manuel olarak temizlediğinizden emin olun.

OTOMATİK TEMİZLİĞİN ETKİNLEŞTİRİLMESİ

Neyse ki, mola öncesi yapılacaklar listenizin birçoğu, Roland baskı ve çizim ekipmanlarında bulunan ve yapmadığınız zamanlarda çalışan akıllı otomatik temizleme sistemleri tarafından kapsanmaktadır. Uzun hafta sonu (ya da sadece bir gece) dışarı çıkmadan önce makineyi ön panelden kapatmayı unutmayın, ancak birincil güç kaynağı anahtarını arkada açık bırakın. Bu, otomatik bakım sisteminin işlerini yapmasını sağlar – baskı odasına geri döndüğünüzde cihazın yayılmasını ve yayılmasını sağlar.

CİHAZI ÖRTMEK

Yazıcınızı kapatma dönemlerinde örtmek, toz ve döküntülerin, yazıcıyı temiz tutmak için dükkanda olmayacağınız için merdane veya yazıcının diğer hayati parçalarından herhangi birine yerleşme ve oluşturma şansına sahip olmadığından emin olmanıza yardımcı olabilir.

Eğer Roland yazıcılar ile iş kurma konusunda daha fazla tavsiye ve rehberlik arıyorsanız, Roland teknolojisi ile başarılı olmak için ve pratik yollar bulmak için BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN.

Yorumlariniz & Gorusleriniz