Case Studies

Renault Formula 1 Takımı Roland’ı Seçti

Renault Sport Formula 1 Takımı™ Yarışlarda Roland’ı seçti.

Renault Sport Formula 1 ™ Takımı, Şubat ayında yeni yarış arabası  serisini piyasaya sundu: Roland yazıcısı ile basılmış grafiklere sahip kaygan siyah ve sarı bir tasarım. Yakın zamanda yapılan bir röportajda, bir ekip sözcüsü bu devam eden işbirliği hakkında bilgi verdi

Renault Sport Formula 1 ™ Takımı yarış arabalarına ait grafik çalışmaları, yarış arabalarının olduğu yarış pistlerinin yer aldığı Enstone’daki Teknik Merkezi’nde TrueVIS VG-640 geniş formatlı Bas/Kes kullanarak birkaç yıl boyunca yarış arabalarında kullanılacak sekilde tasarlanmış ve üretilmiştir. Boya ve grafik stüdyosu, personelin tasarım ile  ilgili gizlilik yemininden dolayı , ilk lansman öncesinde tamamen kilitlendi.

∗ Renault Sport Formula 1 ™ Takımının Teknik Merkezi’nde tasarım çalışmaları

Renault Sport Formula 1 ™ Takımının otomobilleri, bu yıl dünya çapında 21 Grands Prix’de 400 milyondan fazla izleyicinin katıldığı bir kitle ile yarışacak. Marka teşhiri ,  sponsorluk programlarında önemli bir rol oynar ve sevkiyatın doğru bir şekilde yeniden üretilmesi önemlidir. Herhangi bir  folyo  hasar görürse veya kirlenirse, ekip derhal değiştirecektir.

Renault Sport Formula 1 ™ Ekibi’nin Boya ve Grafik Sorumlusu Joe McNamara, bunun mümkün olduğundan emin olmak için, yarış arabalarının her zaman VG-640 üzerine basılmış bir dizi folyo  seti ile seyahat ettiğini söylüyor.

∗ Joe McNamara Roland VG640 (Bas-Kes) ve GR640(Folyo Kesicisi) ile

“Takımımız önceden basılmış folyoların  30  farklı versiyonunu her zaman yanında taşır, böylece gerekirse değiştirilebilir. Bu, her yarış için yaklaşık 1.400 çıkartma anlamına gelir” diyor. Joe McNamara “Çıkartmaların yüzde sekseni sponsora bağlı olduğu için mutlak hassasiyetle değiştirilmesi gerekiyor.”

Normalde, Renault Sport Formula 1 ™ Takımı’nın  bu işlemi bir lastiği değiştirmek kadar sorunsuz yapıyor  olduğunu söylese de , Joe McNamara, gerektiğinde tasarımları hızlı ve doğru bir şekilde basabilen, dünya çapında Roland DG kullanıcılarının yedeklerini aldığını biliyor.

“Gerektiğinde, dünyanın her yerinde  VG-640‘a sahip bir baskı şirketi bulabilirim.  Tasarım dosyasını e-posta ile gönderip  bizim önceden bastıklarımız  ile aynı kalite &  renk uyumu yakalanacağından   ve bize yine standard şekilde  ulaşacağından çok eminim. İşte bu durum bile bana her zaman güven ve rahatlık veriyor”

‘Biz tü1m dünyadaki kullanıcılarıyla  birlikte Roland DG Ailesinin bir üyesiyiz ”   diye ekliyor McNamara.

TrueVIS VG-640 Bas/Kes ‘e ek  olarak, Renault Sport Formula 1™ Team stüdyosunda  Roland GR-640 folyo kesici’de bulunuyor.

Ekip ayrıca, yüksek performanslı Rohacell® köpük çekirdekten hafif otomobil parçaları üretmek için dört adet  MDX-540 freze makinesi ( Masa Ustu CNC)   kullanıyor.      McNamara,  Roland MDX makinelerinin  burada olağanüstü bir performans gösterdiğini ve yarışı her seferinde hatasız tamamlayan ve yoldan hiç bir zaman çıkmayan yarış atlarına benzetiyor.

∗ Sınıfında dünyanın en iyisi olan masa ustu CNC’ler Roland MDX 540 ‘lar.

∗MDX-540 freze sistemleri  kullanılarak üretilen bileşenler, arttırılmış yapısal bütünlüğü sağlamak için ön ve arka kanatların yanı sıra diğer otomobil parçalarına da yerleştiriliyor.

McNamara son olarak    “Kullandığımız her Roland makinesi son derece güvenilir. VG-640 Bas-Kes  hızlı, hassas, kullanımı rahat  ve kolay temizlenebilir ayrıca dört MDX makinesi de  sürekli calışmaya uygun hatasız ve istikrarlı .  Bizde kesinti yada bir duraksamaya yer yok   ve bu asla bir seçenek değil”

Roland DG’in tüm Baskı Ünitelerini ve 3D Sistemlerini Promakim’de bulabilirsiniz..

Yorumlariniz & Gorusleriniz