3D

NEUROPHOTOMETRICS

ENDÜSTRİ Bilimsel Donanım
UYGULAMA Nihai Kullanım Parçaları
LOKASYON San Diego, CA
MÜŞTERİMİZ 2017

Bilimsel Donanım Endüstrisini Engellemek İçin Markforged Katmanlı Üretim Teknolojisini Kullanma

14.500
BASKI SAATİ
17
ÖZGÜN 3D PARÇA
7
MARKFORGED
KOMPOZİT YAZICILAR

Sorun

Bilimsel donanım endüstrisi uzun zamandır pahalı ve eski donanımlara yol açan pahalı bir sektör olmuştur. California merkezli Neurophotometrics, serbestçe hareket eden bir hayvandan beyin aktivitesini kaydetmek için optik aletler kullanan bir cihaz tasarladı. Neurophotometrics’in Kurucusu ve CEO’su Sage Aronson, cihazının dünyadaki bilim adamları için tamamen özelleştirilebilir ve erişilebilir olmasını sağlamak istedi, ancak bu geleneksel üretim yöntemleriyle bir seçenek değildi. Aronson, “Uzun vadeli hedefimiz bilimsel donanım endüstrisini engellemek” diyor.

Bunu yazdıramazsak bir şirketimiz olmayacaktı (ekipman). Bunu yapmak mümkün olmayacaktı ve hele ki bizim küçük ölçeğimizde yapmak mümkün olmayacaktı.  

SAGE ARONSON, CEO VE KURUCUSU, NEUROPHOTOMETRICS

Neurophotometrics, Ltd. HQ 7 adet Markforged kompozit yazıcıya ev sahipliği yapmaktadır
Neurophotometrics, Ltd. HQ 7 adet Markforged kompozit yazıcıya ev sahipliği yapmaktadır.
Optik muhafaza ve dahili bileşenlerin tümü, dayanıklılıktan ödün vermeden tasarım esnekliği sağlamak için Onyx malzemesi ile 3D olarak basılmıştır.
Optik muhafaza ve dahili bileşenlerin tümü, dayanıklılıktan ödün vermeden tasarım esnekliği sağlamak için Onyx malzemesi ile 3D olarak basılmıştır.

Çözüm

Aronson, cihazını uygun bir şekilde üretebilmesinin tek yolunun bir 3D yazıcı kullanmak olduğunu fark etti. Markforged‘u bir arkadaşından duymuştu ve numune almaya karar verdi. Materyali, cihazı için yeterince güçlü bulduktan sonra, cihaz için donanım bileşenleri oluşturmak üzere bir Markforged masaüstü yazıcı satın aldı. Ekip, yalnızca üç ayda işlevli bir prototipi düzinelerce prototipi tekrarlamakla elde etmiştir. Aronson, ürün talebine ayak uydurabilmek için 6  Markforged masaüstü yazıcı daha aldı ve 3D basılı nihai kullanım parçaları yaratmaya başladı. Aronson, “Bununla parça basamayıp kullanamasaydık, işimiz hiç başlamazdı” diyor. Markforged yazıcılar, Aronson ve ekibinin, hassas ve pahalı optik aletlerle çizilmeden veya kırılmadan kolayca etkileşime girebilecek hassasiyete sahip parçalar oluşturmasını sağladı. Bu parçaların en önemlisi ve en büyüğü, tüm optik aletleri yüksek hassasiyetle tutan tek bir parça olan cihazın optik muhafazasıdır. Tüm bileşenin yazdırılması iki günden uzun sürüyor ve malzemenin maliyeti 50 doların biraz üstünde. Optik mahfaza, Markforged yazıcılarında basılan tek üretim parçası değil. Aronson, yazıcıların kullanımının yaklaşık % 90’ının cihaz için nihai kullanım parçaları yazdırdığını, yazıcıda 17 parçanın üretildiğini ve geleneksel olarak üretilen üç yapısal metal parçanın olduğunu tahmin ediyor. Aronson “Gerçekten bu, birkaç metal parçalı 3D baskılı bir sistem” diyor. Neurophotometrics, katmanlı üretim sayesinde, bilimsel donanımın fiyat noktasını değiştirerek dev şirketlerle rekabet edebildi. Aronson, operasyonun ilk iki yılında, Neurophotometrics’in 14.500’den fazla yazıcı saatine sahip olduğunu ve 100’den fazla filamentten geçtiğini tahmin ediyor.

Neurophotometrics sisteminin elektronik muhafazasının basılması 11 saatten az sürüyor
Neurophotometrics sisteminin elektronik muhafazasının basılması 11 saatten az sürüyor.

En çok etkilendiğim şey sistemin kurşun geçirmez olması. Bu yazıcıları hiçbir sorun olmadan oldukça fazla kullanıyoruz.

SAGE ARONSON, CEO VE KURUCUSU, NEUROPHOTOMETRICS

Geleceğe Bakış

Neurophotometrics şu anda cihazlarını dünyadaki çeşitli firmalarda bulundurmaktadır. Ekip daha çok yönlü hale geldi ve ürünlerini ABD, Kanada, Almanya, Güney Kore ve Avustralya gibi 10 ülkeye gönderdi ve yakın zamanda ilk Japon distribütörünü tanıttı. Aronson, artan talebe ayak uydurmak için baskı grubuna birkaç Markforged yazıcı daha eklemeyi umuyor ve Markforged’un işinde merkezi bir rol oynamaya devam edeceğini söylüyor.

Yorumlariniz & Gorusleriniz