3D

Turbo Print X7

FRANKFURT, ALMANYA – Kasım 19, 2019 –Metal ve karbon fiber 3D yazıcıların lider üreticisi Markforged, bugün Formnext’te X7 3D yazıcı için Turbo Print’i duyurdu. Yeni özellik, Markforged’un sınıfının en iyisi olarak, yüzey kaplamasından ödün vermeden endüstriyel yazıcıların baskı hızını iki katına çıkarır ve müşterilere parçaları daha hızlı değiştirme, daha fazla iş alma ve hızlı bir yatırım getirisi görme olanağı sağlar.

Almanya’daki Siemens Healthineers üretim yeniliği Başkanı Michael Ott, “iki kat daha hızlı, iki kat daha üretken olmak demektir” dedi. “Markforged X7’mizi Eylül ayında aldık ve şu ana kadarki sonuçlarla heyecanlandık. Yüzey kalitesi benzersizdir ve parçalarımızı son derece güçlü ve ultra hafif olacak şekilde özelleştirebiliriz. Şimdi bu yeni özellik ile, yarım zamanda parçaları yapmak mümkün olacak.”

16 Aralık’ta piyasaya sürülen, Turbo Print, tüm ikinci nesil X7 3D yazıcılarla uyumlu. Nakliye Haziran ayından bu yana, ikinci nesil yazıcılar karbon fiber 3D yazıcı serisinin kalitesini ve güvenilirliğini daha da geliştirdi ve Turbo Print gibi yeni özelliklerin piyasaya sürülmesini sağladı.

Markforged’un CEO’su ve kurucusu Greg Mark, “katkı üretim alanındaki birçok satıcı için, yüksek hızlı baskı parça kalitesini öldürüyor ” dedi. “Müşterilerimiz, 3D baskılı parçalarının güzel yüzey kalitesine ve mekanik özelliklerine değer veriyor, bu nedenle yüksek standartlarımızı çok daha hızlı bir şekilde korumanın bir yolunu geliştirdik. Artık müşteriler dijital tasarımdan fonksiyonel parçalara iki kat daha hızlı hareket edebilecekler, hızlı gelişme ve pazara daha hızlı zaman için kapıyı açabilecekler.”

Markforged 3D yazıcılar, otomotiv, petrol ve gaz, havacılık ve zorlu ortamlarda her türlü uygulamanın güçlü, dayanıklı, işlevsel ürünleri oluşturarak üretimi dönüştürdü. 50’den fazla ülkede on binlerce kullanıcı ile Markforged’un metal ve karbon fiber 3D yazıcıları için talep patladı ve Turbo Print gibi yeni özellikler piyasaya sürülürken büyümeye devam ediyor. Bu yeni güncellemelerle, katkı üretiminin değerini büyütmeye devam ediyoruz.

Yorumlariniz & Gorusleriniz