3D

ProCobots

ProCobots, robotiğin yalın üretime entegrasyonu için düzenli bir çözüme olan ihtiyacı duydu. Geleneksel bir robot hücresi bir uzmanlık işlevi görür, bu nedenle fabrikalar aylarca bütün üretim hattına hizmet etmek için çok pahalı, monolitik hücreleri entegre ederek harcarlar. ProCobots, EasyRobotics Pro Feeder ve Universal-Robots UR10 işbirlikçi robotu kullanarak standart bir makine işleme hücresi üretir. 3D yazdırılan tutucu kol basitçe değiştirerek ve dakikalar içinde tek bir grafik kullanıcı ara yüzünde yeniden programlayarak çoklu fonksiyonlara hizmet etmek için uyarlanabilir.

İş dükkanları, benzersiz ürünler üretmek için her hafta hangi tutucu kol ihtiyaç duyacaklarını tahmin edemez. 3D baskı, parçaları dış kaynak kullanmadan veya makinistin zamanını tüketmeden, bir gecede özel işçilik üretimi sağlar. Markforged Onyx, yeterince yüksek ağırlık / ağırlık oranına ve sıkı toleranslara sahip tek 3D baskı malzemesidir ve sürekli fiber takviyesi daha da yükseltir. CEO Brian Knopp, maliyet verimliliği, fonksiyonel kalite ve yalın özelleştirmenin kombinasyonunun net bir değer sağlamasından hoşlanıyor. “Bir kurulum sırasında, otel odamızda son işlevcileri yazdırıyoruz. Bu müşterileri suyun dışına uçurur. ”

ZamanMasraf
Geleneksel7 gün$500
Markforged21 saat$17
Kazanç%88%97

ProCobots, atölye için anahtar teslim CNC otomasyon sistemleri sağlayarak robotik makine eğilimini basitleştirir.

Problem
Geleneksel bir robot üretim hattı birden fazla pahalı robot hücresi gerektirir, çünkü her  biri yalnızca bir görevi yerine getirebilir. 

Çözüm
Markforged 3D yazıcıları tarafından üretilen güçlü, hafif özel son efektörler standart bir platforma özelleştirme ekler.

Sonuç
ProCobots, genel masrafı en aza indirerek ve etkinliği maksimize ederek müşterilerinin üretim iş akışını kolaylaştırıyor.

+Uygun Maliyetli Özelleştirme

Üreticiler, tüm uzmanlık makinelerini satın almak yerine tam üretim işlevselliği elde etmek için ihtiyaç duydukları bileşenleri 3D olarak basabilirler.

+Doğru Alma ve Yerleştirme

Sürekli fiber takviyesi, özel çalışma geometrilerine sertlik kazandırır. Alma ve yerleştirme işlemleri sırasında etkinliği arttırır.  

+Real World için Malzemeler

Onyx kompozit malzeme, ağırlık olarak yarısında 6061-T6 alüminyum kuvveti sunar ve ABS ve PLA gibi tipik 3D baskı malzemelerinden daha iyi performans gösterir.

Yorumlariniz & Gorusleriniz