3D

Media Blackout

Onyx: Yeni Ürünleri Mükemmel Kılıyor

Noktaları birleştirmek:
Media Blackout setteki verimi artırmak için siparişe özel kamera, kablo ve medya teçhizatı yaratıyor
Kötü Işık:
Kurucu Alan Rencher, Markforged yazıcıyı tek seferlik cihazları üretmeye yardımcı olacak şekilde kullanıyor ama cihazlarının müşterilerin istediği şekilde görünmesi konusunda problemlerle karşılaştı
Yeni Görünüş:
Markforged‘un en yeni filamenti Onyx ile Media Blackout, şık estetik ve yüksek performans için tasarlanmış filament ile profesyonel ve nihai kullanım parçalar yaratabiliyor.


MaliyetSüre
Markforged $5.39 6.82 Saat
Geleneksel $22.87 144 saat + kargo süresi

İyi Donanımlı

Media Blackout’ta kamera ve TV teçhizatının özelleştirilmesi kritik bir nokta. Şirketin kurucusu ve ürün tasarımcısı Alan Rencher “Diğer şirketlerin çoğu monitör, kamera gibi cihazlar yapıyor ama kimse mümkün olduğunca daha az kablo kalabalığıyla basit ve verimli bir şekilde çalışmaları için bu cihazların hepsini bağlama üzerine uzmanlaşmıyor.” diyor.  Media Blackout’ta neredeyse herkes müşteri uygulamalarına göre mükemmel parçalar olması için sipariş üzerine yapılıyor: “Müşterimizin ihtiyaç duyduğu her şeyi yapabiliriz: Onlara setteki iş akışlarını daha verimli kılmak için ihtiyaç duydukları bir şeyi tasarlamalarında yardımcı olabiliriz.”

“Düşük hacimli veya tek parça işleri çok yaptığımızdan 3D baskı, bunu düşük maliyetli gerçekleştirmek için harika bir yol… Oldukça hızlı ve diğer üretim yöntemleri kadar pahalı değil.” diyor Rencher.

Media Blackout sık sık ağır kamera teçhizatıyla uğraştığından, şirketin güçlü ama hafif parçalara ihtiyacı var. Markforged onlara doğal şekilde uyuyordu. “Hafif ve sert olması gereken çok fazla parça yapıyoruz…

Belirli bir ağırlığı taşıması gereken veya titreşimleri yok etmesi gereken parçalarımız var” diye açıklıyor Rencher. “Markforged’un karbon fiber çıktı sunduğunu gördük ve bunun çok iyi bir yol olacağını düşündük.” Markforged teknolojisiyle, düşük profil mesnetlerden dronelar ve yalpa çemberleri için hafif aksesuarlara kadar birçok şeyi yapabilirler. Şimdiye kadar Markforged’u kişiye özel içerikler için kullanıyorlardı. “Birçok mesnet yaptık ve aynı zamanda küçük elektronik parçalar için parmaklık yaptık – aslında her şeye uyan bir parmaklık tasarlayabiliriz.

Bunu daha etkin ve küçük bir boyutta yapmamız gerekiyor. Parmaklık kamera ile pilin arasına yerleşiyor, yani üzerinde oldukça büyük bir ağırlık oluyor: Parçaların kopmasını veya eğilmesini istemeyiz, o zaman biz de bu parçalara karbon fiber koyarız.”


Perspektif Kat
Ürettikleri parçaların güçlerine rağmen, yarı saydam naylon bir sorun yaratıyordu: Birçok müşterinin Media Blackout’un ürünleri hakkında şüpheleri vardı. Sette açık renk ve parlak şeyler genelde ışığı kameraya yansıtır ve çekimi bozar, bu yüzden birçok film ekipmanı karanlık renktedir. “Eskiden parçaları boyardık çünkü kimse sette beyaz parçaları sevmez” diyor Rencher. “Boyamak zaman alıyordu ve hata olasılığı vardı. Parçalar eğriliyor veya baloncuk yapıyordu, bizim de parçayı kazıyıp her şeyi en baştan yapmamız gerekiyordu.”

Markforged Media Blackout’a ulaştı ve Markforged filamentlerinden yeni kesilmiş karbon fiber filament Onyx’in denemeleri için bir test önerdi. Filament, Markforged’un sağladığı endüstriyel dayanıklılığa sahip naylona bir alternatif ve mikro karbon desteği sadece daha sert değil, aynı zamanda parçalara yüksek kalite ve müşterinin kullandığı parçalar için ideal olan kamuflajlı siyah bir son dokunuş veriyor. Değişimden sonra Onyx problemi hemen ortadan kaldırdı: “Hali hazırda koyu bir renge sahip olmak bizi ekstra boyama adımından kurtarıyor… bize gerçekten zaman kazandırıyor” Ama hepsi bu değil: Malzemenin etkileyici mat siyah son dokunuşu, Media Blackout’a müşterilerine profesyonel parçalar sunma olanağı tanıdı. “Yeni malzeme tamamlanmış bir ürün gibi görünüyordu.”

Yeni filamentin içine kök salmış kesilmiş karbon fiber destek Onyx’i basılırken bile sert, güçlü ve sağlam kılıyor. “Parçaların çoğu daha küçük boyutta olduğunda bazı bölgelerde eğriliyor, ve bunu bir şeylerle doldurarak veya tasarımı büyük ölçüde değiştirerek hafifletmemiz gerekiyor” diyor Rencher. “Onyx daha sert bir malzeme, kenarları doğru… parçalar daha iyi görünüyor ve birbirlerine daha iyi uyuyor, yani bize büyük yardımı dokundu. Tekrar tasarım yapmamız veya yeni parçalar basmamız gerekmiyor.” Onyx’in katma malzeme kuvveti sadece zamandan tasarruf değil maliyetin de düşmesini sağladı: “Daha sert bir malzemeye sahip olmak harika. Parçalar eskisi kadar bükülmüyor. Naylon ile hafif bir şey yaparsanız onu ikiye bükebiliyorsunuz, fiber eklemek onu sertleştiriyor. Yeni malzemeyle daha az bükülme var, bazı parçalara karbon fiber koyuyorduk, onları kolayca elle bükebiliyorduk yani karbon fibere ihtiyacımız yok ve bu da bize tasarruf ettirdi.”

“Düşük hacimli veya tek parça işleri çok yaptığımızdan 3D baskı, bunu düşük maliyetli gerçekleştirmek için harika bir yol… Oldukça hızlı ve diğer üretim yöntemleri kadar pahalı değil.”

Alan Rencher
Kurucu ve ürün tasarımcısı
Media Blackout

Onyx daha sert bir malzeme, kenarları doğru… parçalar daha iyi görünüyor ve birbirlerine daha iyi uyuyor, yani bize büyük yardımı dokundu. Tekrar tasarım yapmamız veya yeni parçalar basmamız gerekmiyor.”

Alan Rencher
Kurucu ve ürün tasarımcısı
Media Blackout

Başarı için İşlenmiş

Markforged yazıcı şimdiden Media Blackout’un sadece bir düğmeye basarak mühendislik harikası kaliteli parçalar üretmesine yardımcı oldu. Kompozit fiber güçlendirmesiyle kamera teçhizatını tutabilecek kadar kuvvetli parçalar tasarlamak kolaylaştı: “Eskiden makineyle yaptığımız tamamlanmış ürünlerde bile eğer çok pahalı veya fiziksel olarak üretilmesi mümkün olmayan bir parçaya ihtiyaç duyarsak, yazıcıyı o parçaları yapmak için kullanabiliriz.” Genel olarak Rencher Markforged yazıcıdan fazlasıyla memnun: “Genel olarak gerçekten memnunum ve bu parçaların tümünü yapabiliyor olmak harika. İş bittikten sonra bazı fikirler geliyor aklıma, ben de CAD’i açıyorum ve hemen tasarlıyorum ve ertesi gün basıyorum.”

Ama Onyx’in sağladığı mühendissel sertlik ve son dokunuş, Media Blackout’a ürünlerini daha yüksek kalite standardına taşıma gücü verdi.  Parçalarını daha ucuza daha güçlü hale getirdiler ve müşterilerine siparişlerine özel kablo ve kamera çözümleri sunmaları hiç bu kadar hızlı olmamıştı. “Parçaları siyaha boyarken, bazı parçalarda ya su kalırdı ya da boya yapıştırıcı ile kötü bir reaksiyon verirdi ve parça düzgün yerleşmezdi. Yeni malzemeyle boyamak zorunda değiliz ve bunu aşamayı tamamen attık.” Onyx başarıya giderken ara adımları elemelerine yardımcı oldu ve Media Blackout’un müşteriye özel ürünleri 3D basabilmesini sağladı.

Şimdi bile Rencher’ın uygulama üzerine yeni fikirleri var. “Onu belirli şeyleri düzeltmek için bile kullanabiliriz, hala bunu kullanmanın farklı yollarını keşfediyoruz ve malzemeyi daha iyi tanıdığımızda onu kullanmak için daha birçok yol bulacağız” diyor. “Bize pazara doğrudan satabileceğimiz ürünler yapmamızda yardımcı oluyor… Bence bu yeni malzemeyle geçmişi hiç aramayacağız.”

“Bize pazara doğrudan satabileceğimiz ürünler yapmamızda yardımcı oluyor… Bence bu yeni malzemeyle geçmişi hiç aramayacağız.”

Alan Rencher
Kurucu ve ürün tasarımcısı
Media Blackout

Yorumlariniz & Gorusleriniz