3D

Siemens Gas & Power

ENDÜSTRİ  Enerji
UYGULAMA  Takımlar & Fikstürler
LOKASYON  Orlando, FL
MÜŞTERİMİZ  2016

Teslim Süresini Kısaltmak ve İşlem Harcamalarını Büyük Ölçüde Azaltmak için Markforged Teknolojisini Kullanmak

ARAÇ BAŞINA 8000 $ TASARRUF
ARAÇ BAŞINA 35 HAFTA TASARRUF
100
MARKFORGED KULLANICISI

Sorun

Siemens Gas & Power binlerce ev ve işletmeyi çalışır durumda tutar. Doğal gaz ve enerji bölümü — üç Siemens işletme şirketlerinden biri — dünya çapında kompresörler, türbinler ve jeneratörler sahibidir.
Gaz türbini yuvalarının tamir edilmesi gerektiğinde, Siemens Gas & Power departmanı mühendislerinin, sistem bakımını yapmak için dairesel bir testere ile verimli bir şekilde kesmeleri gerekir. Yuvalar karmaşık bir tasarıma sahip olduklarından, standart bir yassı kaplama daire testere yeterli değildir.  Geçmişte, ekip bunu standart dairesel testereler satın alarak, özel şekillendirilmiş plakalar için Filipinler’deki atölyelere gönderdikten sonra tekrar montaj için ABD’ye geri göndererek düzeltiyordu. Mühendisler özelleştirilmiş el aletlerini almak için 3 haftadan fazla bekleyecekleri için bu pratik bir çözüm değildi.

Sadece gerekli özel takımları değil aynı zamanda geleneksel üretim yöntemleriyle üretemediğimiz parçaları da yapabiliriz.  

SAM DICPETRIS, MÜHENDİS, SIEMENS GAS & POWER

Siemens Gas & Power Markforged Metal X yazıcısını çeşitli metal uygulamaları için kullandı.
Siemens Gas & Power Markforged Metal X yazıcısını çeşitli metal uygulamaları için kullandı.
Siemens'in dairesel testere gövdesi, doğranmış karbon elyaflı bir naylon taban olan onyx'te basıldı ve daha sonra sürekli karbon elyafla takviye edildi.
Siemens’in dairesel testere gövdesi, kıyılmış karbon fiberli ve naylon karışımı olan ONYX’te basıldı ve daha sonra sürekli karbon lifi ile takviye yapıldı.

Çözüm

Siemens mühendisleri, çoğu dairesel testere bileşeninin türbinin tasarımına doğru bir şekilde uyacak şekilde basılabileceğini belirledi. Ekip, Markforged’in endüstriyel kompozit X7 yazıcısını iş için en iyi seçenek olarak gördükten sonra satın aldı ve kullanmaya başladı.

Siemens Gas & Power Mühendisi Sam Dicpetris “Hazır bir motor ve bıçak aldık, ancak diğer herşey özel olarak inşa edildi” dedi. Parçalar başlangıçta Onyx— kıyılmış karbon fiber ve naylon karışımı- test edildi ve daha sonra yapıyı sağlamlaştırmak için sürekli karbon fiber ile desteklendi.
Baskılı testere ile sahada türbin onarımları artık haftalar yerine günler alıyor. Dicpetris, “Kesmeye çalıştığımız şeylerin tam tasarımına uyan bir alet yapabilir ve kesebiliriz, bu da raftan satın alabileceğiniz her şeyden farklıdır ” diyor. Siemens Gas & Power , bu araçları haftalar ve günler arasında yapım süresini azaltmakla kalmadı, aynı zamanda rekabetçi bir endüstride en üst düzeyde kalırken para tasarrufu sağladı. Dicpetris, ekibin sadece bu özel dairesel testereden 8.000 $ ‘ dan fazla tasarruf sağladığını ve diğer uygulamalarda yüz binlerce dolar tasarruf ettiğini tahmin ediyor.

Mühendislik ekibi bu projeyi ele aldıktan sonra, problem çözmeye katmalı üretim (DFAM) yaklaşımı için bir tasarım benimsemeye başladılar. Şimdi, Siemens Gas & Power’daki mühendisler, gerektiğinde geleneksel olarak üretilen bileşenler yerine 3 boyutlu baskılı parçalara bakıyorlar.

 Sürekli karbon fiber gücü gerçekten çok etkileyici. Plastik bir parça gibi görünen ve hissedilen bir parçanız var, ama çok farklı bir iç güce sahip. Bu da herkesi şok ediyor.  

SAM DICPETRIS, MÜHENDİS, SIEMENS GAS & POWER

Fabrikasyon ve montaj işleminin haftalar alacağı daire testere gövdesi yapımı sadece birkaç gün sürdü.
Fabrikasyon ve montaj işleminin haftalar alacağı daire testere gövdesi yapımı sadece birkaç gün sürdü.

Geleceğe Bakış

Markforged teknolojisini kullanan 100’den fazla mühendis ile Siemens Gas & Power mühendisleri yavaşlamıyor. Bu mühendisler, ürün yelpazesini ve çalışma akışını geliştirmek için sürekli olarak türbin kanatları için modüler armatürler gibi yeni uygulamaları araştırıyorlar. Yazıcıları neredeyse hiç durmadan 7 gün 24 saat çalışıyor; Şirket ayrıca, bir kereye mahsus özel parçalar üretmek için Metal X’ini de kullandı. Güvendikleri, harici bir makine atölyesi, şirketin metal bileşenlerde hızlı geri dönüş ihtiyacını karşılamak için sistemine bir Metal X ekliyor.  Next47 (Siemens destekli küresel girişim firması) Markforged’un teknolojisine ve arkasındaki insanlara inanıyor ve büyümeye devam ederken şirkete yatırım yapıyor.

Yorumlariniz & Gorusleriniz