3D

Haddington Dynamics

3D Baskılı 7 Eksenli Robotik Kol

Dexter üreticisi Haddington Dynamics, 7 eksenli tamamen monte edilmiş robot kollarını ve kitlerini  NASA, GoogleX ve Toshiba’ya tedarik ediyor. Kolu kullandıktan sonra, yüksek profilli bir müşteri, zayıf PLA malzemesi kullanmaktan uzaklaşmalarını ve yerine istedikleri gücü elde etmek için sürekli karbon fiber takviyeli Markforged’un Onyx malzemelerini kullanmalarını önerdi. Bu Haddington Dynamics için dört Markforged yazıcı satın almak için yeterliydi. Dexter’ın mucidi Kent Gilson, “yazıcılarımızı aldıktan yaklaşık üç hafta içinde robotu tamamen karbon fiber yerleşimi ile yeniden tasarladık ve her türlü hacmi kurtardık” dedi. Dexter şimdi neredeyse tamamen Markforged 3D baskılı parçalardan üretildi ve şirketi maliyetlerinde %58 oranında kurtardı.

Haddington Dynamics müşterileri, her robot kitinde özel değiştirilebilir 3D baskılı kıskaç parmakları alırlar. Dexter’ın modüler uç işlevcisi toplama, bırakma, kavrama, 3D baskı ve hatta CNC makineleriyle çalışma yeteneğine sahiptir. Düşük üretim süresi ve maliyeti nedeniyle, Haddington Dynamics, tek bir Dexter robotunun üretimiyle Markforged bir yazıcıya ödeme yapabilir. Haddington Dynamics CEO’su Todd Enerson, “Yatırım getirinizi, üretim modelini değiştiren tek bir çıktıyla kurtarıyorsunuz” dedi.

ZamanParçalar
Geleneksel30 gün800
Markforged9 gün70
Tasarruf%70%91

Haddington Dynamics, düşük maliyetli, açık kaynaklı, 7 eksenli Dexter robot kol kitinin arkasındaki şirkettir.
Problem
Robotik kolların kol hareketlerinde 50 mikron hassasiyetini koruyacak kadar düşük maliyetli ve katı olması gerekir.
Çözüm
Birkaç Markforged yazıcıdan oluşan bir filo, ekibin müşteriler için dayanıklı, özel tutucu parmaklar geliştirmesine izin verdi.
Sonuç
Haddington Dynamics parça sayısını 800’den 70’in altına düşürdü ve bir gün içinde Dexter robotlarını monte edebilir.

+Dayanıklı Montaj

Sürekli karbon fiber takviyeli plastik, güçlü ve karmaşık parçalara izin vererek üretim döngüsü boyunca montajlarda gereken parça sayısını azaltır.

+Tolerans Doğruluğu

Markforged’in bulut yazılımı, parçaların yapı plakasından doğru boyut ve yapıyla çıkmasını ve sürpriz yapmamasını sağlar.

+Profesyonel Yüzey İşlemi

Haddington Dynamics, doğrudan yazıcıdan bir Dexter alabilir ve herhangi bir son işlem yapmadan nihai müşterisine gönderebilir.

Yorumlariniz & Gorusleriniz