3D

Brooks

İşlevsel, Yüksek Mukavemetli Prototipler

Brooks (NASDAQ: BRKS), yarı iletken silikon devre levhası gibi hassas ve kırılgan ürünleri işleyen otomasyon ekipmanları üretiyor. Bu parçaları işlemek için her bir makine sistemi hassas bir şekilde tasarlanmıştır – öyle ki bazı parçalar kesinleştirilmeden önce birkaç kez yinelemeden geçebilir. Geleneksel üretim yöntemleriyle her bir yineleme, geliştirme zaman çizelgesini birkaç hafta uzatır. Gelişme döngüsünü kısaltmak amacıyla, Brooks iş akışına yüksek mukavemetli 3D baskı ekledi.


ZamanMasraf
Geleneksel18 gün1200 $
Markforged36 sa125 $
Kazanç%92%86

Süregelen 3D karbon fiber baskı kullanarak, Brooks prototipleme sürecini önemli ölçüde kısalttı. Önceki 3D yazıcıları işlevsel olacak kadar sağlam prototip basamaz iken, Brooks’un mekanik mühendisi Jeff Cavins, Markforged yazıcıların mühendislere “aradığımız parçaların türünü prototiplemek için yeterince ince ve sert baskı yapmasına” izin verdiğini ve prototiplerin işlevsel olması büyük değer katıyor – şimdi Cavins prototip parçaları bir toplantıya sokabilir ve bitmiş parçaların nasıl görünebileceğini gösterebilir. Brooks artık yüksek mukavemetli 3D yazıcılarla sistemleri daha hızlı geliştiriyor ve gönderiyor.


Brooks, yarı iletken üretimi ve yaşam bilimleri için dünya çapında lider bir otomasyon ve kriyojenik çözüm sağlayıcısıdır.


-Sorun
Hassas bir optimizasyon gerektiren yüksek hassasiyetli robotik sistemler uzun bir üretim döngüsü tarafından tutuluyordu.
-Çözüm
3D baskılı fonksiyonel prototipler, mühendislerin pahalı imalat yöntemlerini uygulamadan önce parçaları test etmelerini sağlar .
-Sonuç
Brooks’un prototip yineleme döngüleri haftalardan günlere düştü.

+Metal Özelliklere Yakın
Karbon fiber ile basılan parçalar, metalik özellikleri taklit ederek Brooks’un prototipleri fonksiyonel olarak test etmesini sağladı.
+Doğru Parçalar
Markforged yazıcılarda basılan parçalar son derece hassas ve prototip montajlarıyla etkileşime girmelerini sağladı.
+Teslim Süresi Azaldı
Brooks 3D, 1-2 günlük teslim süresi ile parçaları yazdırır dış imalat atölyeleri ile haftalık çalışma döngüsünü kesiyor.

Yorumlariniz & Gorusleriniz