3D

Dixon Valve

Mark Two Robotik Otomasyonda Sıkı bir Kavrayış Sağladı

Mevcut Problemler:
Mike de Arriz ve J.R. Everett, boru bağlantı parçası ve vana üreten Dixon Valve’da yenilikçi üretim hattı çözümlerini geliştirdi ve genişletti.
Açık Kollar:
Arriz ve Everett üretim süreçlerindeki endüstriyel robotik kollar için yüksek mukavemetli çeneler yaratarak Mark Two’dan faydalandı.
Nefes kesen Süreç:
Mark Two Enterprise haftalar alan sipariş teslim süresini 24 saatten daha kısa bir sürede sağlam kavrayıcılar üreterek ortadan kaldırdı ve Dixon Valve’a yeni üretim çözümleri sundu.


MaliyetSüre
Markforged $9.06 9 saat, 20 dakika
Geleneksel $290.35 72 saat + kargo süresi

Kavrayış Sağlamak

Endüstriyel FANUC robotik kol çenesine sıkıca sıkışmış boruyla bir otomatik makine merkezinden ötekine zarifçe süzülür. Dixon Valve’nin Chestertown, Maryland’deki üretim merkezinde bu robotik kollar üretim hattı hücrelerinde ve üretim süreçlerinde parça transferinde kullanılan sıradan aletlerdir. Dayanıklılık, güvenlik ve kimyasal dayanıklılık Dixon Valve’nin verimli çalışma ortamı için anahtar bileşenler ve her robot kolunun ucunda Mark Two endüstriyel dayanıklı 3D yazıcıdan basılmış Onyx çeneleri tutturulmuştur.

Max de Arriz, şirketteki üretim mühendisi “Dixon Valve sıvı transferi endüstrisi için boru bağlantı parçaları üretiyor.” dedi “Birçok farklı türdeki parçamızı iki dikey dönen merkez arasında taşımak için büyük robotik kollar kullanıyoruz.” Şirketin ürettiği binlerce çeşit farklı vana, boru bağlantı parçası ve gösterge ile, her ürün hattı kurulumu belirli parçalar kurulumu kendine has teçhizat gerektirir. De Arriz, Otomasyon Teknisyeni J.R. Everett ile birlikte Dixon üretim tesislerinden Mark Two yazıcılarının faydalarından yararlandı.

Robotik hücre için hızlı bir çene değişimi. Metal plakalar sabit kalır ve operatörler özel hazırlanmış Onyx’i 20 saniyede hızlı bir şekilde değiştirebilir.

Elinin Erişebileceği Yerde:

“3D çıktısı olan çeneleri kullanmadan önce, her parçayı ayrı ayrı yapıyorduk ve bu çok fazla zaman alıyordu” dedi Arriz. Her kavrayıcı parçanın ya bir makine atölyesinden sipariş edilmesi ya da elimizdeki üretim olanaklarına göre fabrikamızda üretilmesi gerekir. İki durumda da üretim hattı kavrayıcıları gibi kritik parçaların üretilmesi çok zaman alıyordu. Dixon’ın ana üretimi vana ve boru bağlantı parçalarından oluştuğundan bu kavrayıcıların tekrar tekrar kullanıma karşı aşınmaya karşı dirençli olması kadar aynı zamanda dayanıklı ve kimyasal dirence sahip olması gerekirdi. Arriz “Bu yüzden Markforged parçalarını transferde kavrayıcı sistemimiz olarak kullandık” diye sözlerini noktaladı.

Dixon Valve, endüstriyel dayanıklı Markforged 3D yazıcıyı kutudan çıkarır çıkarmaz kullanmaya başladı. “Üretim hücresindeki robotik kolun parçasını 24 saatten daha kısa bir sürede yenileyebiliyoruz” diye ekledi Everett. Mark Two sadece robotik çenelerin hızlıca üretilmesini sağlamadı, aynı zamanda 3D çıktı alınan parçalara yüksek mukavemetli fiberleri kesintisiz iplik şeklinde aktarabilmesi dahil olmak üzere yazıcının malzeme kullanma yetenekleri de fabrika seviyesinde güvenilirlik sağladı. Everett “Onyx en gözde malzemelerimden biri çünkü daha güçlü komposit malzemeleri naylonun kimyasal direnciyle birleştiriyor” diyerek Markforged’un kesilmiş karbon fiber naylon filamentine değindi. “Kimyasal direnç ve dayanıklılık konusunda bizim için en doğru noktayı buluyor.”

Dixon Valve Fabrikasında 3D baskısı alınmış kavrayıcılarla çalışan bir robotik kol. Yeni bir set çene Mark Two’da bir günden daha kısa bir sürede yapılabilir.

Onyx en gözde malzemelerimden biri çünkü daha güçlü komposit malzemeleri naylonun kimyasal direnciyle birleştiriyor. Kimyasal direnç ve dayanıklılık konusunda bizim için en doğru noktayı buluyor.”

Dixon Valve, Mark Two Şirket Kitini kullanarak kolay bir şekilde vana ve boru bağlantı parçası üretimi için çene ve alet üretir.

“Eğer sokaktan geçen birine bu ürün, Onyx malzemesi veya bu ürünle yapabileceğiniz en havalı şey hakkında neyin harika olduğunu söyleyecek olsaydım, en harika şey sizin hayal gücünüz derdim. Eğer o şeyi düşünebiliyorsanız, onu yaratabilirsiniz.”

El ele

Mark Two, Dixon Valve’ın eşi benzeri görülmemiş hızda ve düşük maliyette yeni üretim çözümleri geliştirmesini sağladı ve şirketin cihazları arasına yeni ve güçlü bir alet kattı. “Tasarım sürecimizde kritik bir bileşen ve bu çığır açan ürünü yerleştirmek için plan ve prosedürlerimizi değiştireceğimiz seviyede çalışma yöntemlerimizi değiştirmemizi sağladı. Yazıcı şirketin iş akışına dahil ederek, Dixon Valve daha fazla büyümeyi ve gelişmeyi başardı. Beklenen kuvvette, kalitede ve hassasiyette parçaları düşük maliyetle üretme kabiliyeti Everett’e Dixon’ın geleceği hakkında büyük umutlar verdi: “Eğer sokaktan geçen birine bu ürün, Onyx malzemesi veya bu ürünle yapabileceğiniz en havalı şey hakkında neyin harika olduğunu söyleyecek olsaydım, en harika şey sizin hayal gücünüz derdim. Eğer o şeyi düşünebiliyorsanız, onu yaratabilirsiniz.”

Yorumlariniz & Gorusleriniz