3D

Shukla Medical

ENDÜSTRİ Cerrahi Aletler
UYGULAMA Prototipleme
LOKASYON Florida, USA
MÜŞTERİMİZ 2017

Cerrahide Kullanılabilecek Prototip Araçları Oluşturmak İçin Metal ve Karbon Fiber Baskıların Kullanılması

10.000 $
AYLIK TASARRUF
430+
GÜN TASARRUFU
1 YILDA
YATIRIM GETİRİSİ

Sorun

Shukla Medical, tamamı havacılık üreticisi olan SS White Technologies’in bir yan kuruluşudur ve  Xtract-All® Spine Universal Spinal Implant Kaldırma Sistemi gibi evrensel ortopedik implant çıkarma araçlarını tasarlar ve üretir (kapak resmine bakın). Ürünleri, hastanın kemiğini korurken, eski implantları yenileriyle değiştirmeden önce verimli bir şekilde çıkarmak için dünya çapında cerrahlar tarafından kullanılır. Çoğu ortopedik implant temizleme aleti karmaşıktı ve çalışması için önemli miktarda zaman gerektirir, oysa ki Shukla Medical’ın evrensel aletleri basit, sezgisel tasarımlarıyla bilinir. Shukla ürünleri, hızlı bağlantılar ve çoklu ekstraksiyon seçenekleri gibi zaman kazandıran özelliklerle ortopedik cerrahlar için tasarlanmıştır. Shukla Medical Ürün Geliştirme Müdürü Zack Sweitzer, “Genellikle ameliyathanedeki her dakikanın çok pahalı olduğu biliniyor, yani kurtardığınız her vakit son derece yararlıdır.” Diyor. Ameliyathane maliyetleri, hastane ve cerrahi prosedüre göre değişse de, 35$’dan 100$’a kadar değişebilir. Shukla’nın aletlerinin, son ürün üretilmeden önce form ve fit olup olmadığını kontrol etmekiçin ortopedik implant cerrahları tarafından hızlı bir şekilde prototiplenmesi ve test edilmesi gerekir. Ekip başlangıçta CNC makinelerini kullanarak parçaları prototipledi veya tasarımları üçüncü bir tarafa gönderdi, ancak uzun teslim sürelerinin prototipler üzerinde yinelemede ve ürünlerini hızlı bir şekilde piyasaya sürmelerini önlemede büyük yavaşlamalar sunduğunu farketti.

    “Geleneksel bir CNC ile karşılaştırğınızda, Metal X ile daha karmaşık şekilleri deneyebilir veya daha fazla tasarım riskini alabilirsiniz.

ADAM GOSIK-WOLFE, MEKANİK MÜHENDİSİ, SHUKLA MEDICAL

Toplam vidalı yapının çıkarılmasına izin veren helikopter soketleri, ortopedik cerrahların tüm cerrahi aletin formunu ve uyumunu test etmesine izin vermek için ilk prototiplenmiştir.
Toplam vidalı yapının çıkarılmasına izin veren helikopter soketleri, ortopedik cerrahların tüm cerrahi aletin formunu ve uyumunu test etmesine izin vermek için ilk prototiplenmiştir.
Shukla Medical, 3D baskılı 17-4 pH Paslanmaz Çelik kullanarak parçaları prototipledi.
Shukla Medical, 3D baskılı 17-4 pH Paslanmaz Çelik kullanarak parçaları prototipledi.

Çözüm

Shukla Medical, 2017 yılında sürekli karbon fiberde baskı yapabilen bir Markforged 3D yazıcı satın aldı ve CNC makinelerini kullanmak yerine araçlarını prototiplemek için kullanmaya başladı. Takımın tesisine harika bir katkı oldu. Shukla Medical makine Mühendisi Adam Gosik-Wolfe,” Aletlerimize çok fazla yük koyduk ve karbon fiber onlara biraz daha fazla güç veriyor, bu yüzden bir oyuncak gibi hissetmiyor ” diyor.  Ancak Adam ve ekip daha fazla şey istedi-cerrahların aracı kullanmayı hayal etmelerini kolaylaştırmak için metal prototipler istediler. Shukla Medical Operasyon Başkan Yardımcısı Subramanya Naglapura da potansiyeli gördü ve Metal X’in satın alınması için savundu. Markforged karbon fiber 3D yazıcı ile gerçekleşen büyük bir deneyimden  sonra, ekip tam yönetim desteği ile bir Metal x sistemi ekleme kararı aldı. 17-4 pH Paslanmaz Çelik kullanarak, Shukla Medical, nihai ürünlerin çoğuyla aynı malzemede prototip yapabildi. Şimdi ilk prototipler için kompozit 3D yazıcılarını ve daha sonra değerlendirme için cerrahların eline geçen son prototip için Metal x sistemini kullanıyorlar Sweitzer, “Cerrah bunu gerçek insizyonda kullanmayı hayal edebilir ve ellerinde doğru yolu hissedip hissetmediğini söyleyebilir. Daha verimli bir şekilde prototip yapabilmek ve bitmiş ürünleri daha hızlı pazarlamak, bizi sektörün ön saflarında tutacaktır.” Diyor. Sürekli karbon fiber 3D yazıcı, post işleme gerektiren Metal x parçalarından herhangi biri için yumuşak çeneler yapmak için de kullanılır, bu da Metal X’i ekip için ideal 3D baskı çözümü haline getirir.

Helikopter soketleri bir Markforged Metal x sistemi kullanılarak prototiplendi.
Helikopter soketleri bir Markforged Metal x sistemi kullanılarak prototiplendi.

Daha verimli prototip üretebilmek ve pazara hızlı şekilde bitmiş ürünler ile girmebiliyor olmak bizi sanayinin ön planda tutacak.

ZACK SWEITZER, ÜRÜN GELİŞİMİ MÜDÜRÜ, SHUKLA MEDICAL

Geleceğe Bakış

Shukla Medical, karbon fiber 3D yazıcı ve Metal X sisteminden yararlanarak ürün ticarileştirme süresini önemli ölçüde azaltmıştır. Shukla Medical’ın bir yan kuruluşu olan SS White Technologies’in mühendisleri, genellikle Havacılık, Otomotiv ve tıbbi endüstriler için takım ve demirbaşlar için Markforged yazıcıları kullanmaktadır. Sweitzer,” Markforged yazıcılarımızla daha hızlı pazara daha fazla ürün getireceğiz ve sonunda bunu yapmak için tasarım özgürlüğüne sahibiz ” diyor.

Yorumlariniz & Gorusleriniz