3D

Centor

 İşlevsel Hızlı Prototipleme

Centor, konut ve ticari binalar için özel entegre kapılar geliştirmektedir. Her benzersiz tasarım, bir kavram kanıtı gerektirir. Şirketteki üç makine uzmanı, zamanlarını düşük hacimli parçalar üretmek için harcardı ve ek bileşenler için dış kaynak kullanırdı. Bu yaklaşım tutarsız kaliteye, uzun üretim sürelerine ve aşırı maliyetlere yol açtı. Alternatif arayan, Ürün ve Mühendislik Grup Yöneticisi David Chappell, Markforged‘a bir şans verdi ve hemen etkilendi: “İlk defa bir 3D yazıcıyı, bizimki gibi gerçek yaşam tasarım stüdyosu fabrikasında vaat ettiği şeyi yaparken gördüm. Sadece çalışıyor. ”

ZamanMasraf
Geleneksel156 sa.800 $
Markforged12 sa.10 $
Kazanç%93%99

Deneyimli üreticilerin ekibi, 3D baskıyı iş akışlarına entegre etme konusunda şüphelerini dile getirirken, şimdi yazıcıyı neredeyse 7/24 çalıştırıyorlar. İşleme bant genişliği, yeniden yönlendirmelerini, tasarımları yinelemelerini, basılı parçalardan hızlıca öğrenmelerini ve kavramların zorlayıcı kanıtlarını müşterilere sunmalarını sağladı. Bu şirket içi verimlilik ” İnovasyonun önünden bir engel kaldırıyor .”Centor, jig ve hava koşullarına dayanıklı son kullanım parçaları basarak üretimini daha da iyileştirdi. Yakında Avustralya, Çin, Polonya ve ABD’deki dört fabrikasının her birinde bir Markforged yazıcıya sahip olacak.

  Centor, ödüllü bir endüstriyel özel entegre kapı sistemi üreticisidir.

Sorun
Bileşen ve montaj tasarımlarının onaylanması, yüksek işleme maliyetleri ve güvenilir olmayan dış kaynak kullanımı ile engellendi.
Çözüm
Sağlam, yüksek kaliteli 3D baskılı parçalar, fonksiyonel prototipler üretmek için daha verimli bir yöntem sağlar.
Sonuç
Centor, ürün tasarımlarını hızla tekrarlar ve kurum içi 3D baskı prototipleri ile fit, form ve temel işlevi doğrular.

Form ve İşlev
Sıkı toleranslar, çoklu bileşenlerin birbirine mükemmel bir şekilde bir araya gelmesini sağlar ve prototip katlanır kapıların güvenilir şekilde çalışmasını sağlar.
Talep Üzerine Üretim
Markforged bulut yazılımı, Centor’un kolayca doğru zaman ve maliyet tahminleri ile, basılı parçalar halinde CAD tasarımları çevirmesini sağlar
 Karmaşık/Zor Geometriler
Çıkarma işleminin kısıtlamalarından kurtulmuş olan 3D baskı parçaları, ürün fonksiyonlarını geliştiren karmaşık geometrilerle tasarlanabilir.

Yorumlariniz & Gorusleriniz