3D

Autometrix

Onyx One Sanayide hem Kumaşları hem de masrafları kesiyor

Hizmet
Autometrix, endüstriyel tekstil kesim aletleri üreticisi, çok farklı tekstil ürünlerini kesen uzun ömürlü teçhizatlar üretiyor.
Kuvvet
Yeni tasarımlar öne sürme tutkusuyla Jonathan Palmer’ın alüminyum parçaların gücüyle baş edebilecek ve pahalı olmayan prototip hazırlama aracına ihtiyacı vardı
Hız
Onyx One prototip hazırlama süresini haftalardan günlere indirdi ve prototip kesim kafası ağırlığını yarım pound azalttı


MaliyetSüre
Markforged$45.5042 saat
Geleneksel$629.2096 saat + kargo süresi

Autometrix Hassas Kesim Çözümleri, Kanvas ve ripstop model naylondan karbon fiber ve brandaya kadar neredeyse her sektörde tekstil ürünler için kesim aletleri tasarlıyor ve üretiyor. “Yelken üreticileriyle başladık… Yelken üreticileri artık şablonları elle kesmiyor ve artık çoğu bir Autometrix makinesi kullanıyor. Bu bakımdan tüm dünyaya yayıldık” diyor Autometrixteki bazı makineleri test eden Elektrik Mühendisi Tyler Green. O zamandan beri Autometrix çeşitli endüstriyel uygulamalarda ulaşımdan medikal cihazlara kadar her şey için kullanılan kesim aletleri ve şablon çıkarma yazılımları sağlıyor.

Autometrix, kesim sanayinde makinelerinin hızlı, hassas ve verimli olması için çabalıyor. Şef Teknisyen Jonathan Palmer, özellikle donanım ve mekanik sistemlerde yeni ürün gelişimini yönetiyor. “Yaptığımız bu teçhizat neredeyse her zaman işlenmiş alüminyum parçalardan oluşur. Prototipleri ne kadar hızlı çıkarabileceğimizi denerken karşılaştığımız problemlerin ilki makineyle işlenmiş alüminyum parçaların çok pahalı olmasıydı” diyor Palmer. “Kendi prototip sürecimize daha fazla kontrol edebilmek için çalışıyorduk ama prototip sürecinin sonuçlarının bizim tasarlamaya çalıştığımız şeylere göre gerçek olması gerekiyordu.” Makineyle üretilmiş parçanın gücüyle yarışabilecek ve pahalı olmayan bir prototip üretme yöntemine ihtiyaç duyuyorlardı.


Sipariş Süresini Kısaltmak

Palmer 3D yazıcıları Autometrix’e getirmeyi değerlendirdiğinde başta bu fikri reddetti: “Autometrix ve 3D baskı arasında buna engel olan ana şey her zaman parçanın kuvveti olmuştu: Bu gerçekten gerçek dünya ortamında test edebileceğimiz bir parça mı olacaktı?” Eğer uygun maliyetli masa üstü 3D yazıcıları prototipleri için sadece termoplastik ve reçineden çıktılar alabilecek şekilde kullanacaklarsa, parçalar fonksiyonel prototipler olarak kullanmak için çok zayıf olacaktı. Palmer, konu hakkındaki düşüncelerini anlatırken “Standart bir plastik çıktı parçanın davranışını makinede üretilmiş alüminyum bir parçanın performansıyla kıyaslayamazsınız” diyor. “Eğer bizim dünyamızda plastik parçalardan bir prototip üretirseniz, gerçek dünyada bir durumda bunu gerçekten test edemezsiniz.” Palmer, 3D printer gibi etkili bir CNC prototip hazırlama aracına ihtiyaç duyduklarını anladı, ancak masaüstü 3D yazıcılar ihtiyaç duydukları güçte parçalar üretmiyordu. Ve metal 3D yazıcılar ve diğer endüstriyel CNC makineler satın almayı değerlendirmeye alamayacak kadar pahalıydı. İşte bu noktada Onyx One’ı keşfettiler.

“Yaptığımız bu teçhizat neredeyse her zaman işlenmiş alüminyum parçalardan oluşur. Prototipleri ne kadar hızlı çıkarabileceğimizi denerken karşılaştığımız problemlerin ilki makineyle işlenmiş alüminyum parçaların çok pahalı olmasıydı.”

-Jonathan Palmer
Şef Teknisyen
Autometrix Hassas Kesim Çözümleri

“Güçlendirmeyle plastik parçalar yaratabilen bir yazıcı gördüğümüz anda bunun birlikte çalışabileceğimiz bir cihaz olduğunu düşündük ve bu bizim dikkatimizi çekti” diyor Palmer. Onyx One bir yazıcıda ihtiyaç duydukları tüm özellikleri karşılıyordu:
Düşük fiyatı, yüksek hassasiyeti ve metalle kıyaslanabilen parça kuvvetiyle Autometrix üçüncü taraf bir üreticiye tek parçalar ve uzun sipariş teslim süreleriyle yüksek fiyatlar ödemeden yeni fikirleri ve prototipleri kolayca test edebiliyordu. “Onlarca farklı 3D yazıcıya baktık…” Green şöyle anlatıyor. “Bulduğumuz şey, Markforged’un bulduğumuz diğer yazıcılara kıyasla daha güçlü parçaları daha düşük sürece ve çok daha uygun maliyetlerle üretebildiğiydi. Süreçlerini geliştireceğinden emin olmaları gerekiyordu ve birkaç test numunesinin ardından bunu başarabileceğinden emin oldular: “Markforged o süreci biz ispat etmede çok kullanışlıydı ve bize bir şeylerin prototipini çıkarmada daha hızlı olabilmemiz için 3D yazıcı kullanabileceğimizi gösterdi.” Palmer yazıcıyı seçme ve test etme sürecini böyle anlatıyor. “Biz öğrenme sürecinde ilerlerken, problemlerle karşılaştığımızda Markforged desteğiyle çok yardımcı oldu.”

“Markforged ile münasebetimiz sırasında, sürekli ürünlerinin arkasında durdular ve çok iyi desteklenen bir makine olduğunu gördük.”

-Tyler Green
Elektrik Mühendisi
Autometrix Hassas Kesim Çözümleri
Ağırlığına Değer

“İleri yol alırken yazıcıyı kullanma konusunda çok heyecanlıyız. İlk büyük
projelerimizden birinde, Onyx One ile kesici başının tamamının çıktısın aldık. Ve kurduktan, kalibre ettikten ve test ettikten sonra onu bir tartıya koyduk ve sadece kesici başının alüminyum versiyonuna göre yarım pound daha hafif olduğunu gördük diyor Green. “Bizim için herhangi bir parçada ağırlığı azaltmak özellikle istenen bir şey, çünkü tüm kesim işlemlerimiz hareket eden bir taşıyıcı üzerinde gerçekleşiyor. Bir parçada yarım poundluk bir hafifleme, makinede daha az aşınma ve yıpranma demek. Bu bize bu yolda ilerleme konusunda daha fazla kabiliyet katıyor.” Onyx One’da yapılan hafif parçalar, metalden yapılan tüm ikamelerinin yapabildiklerini ve onlardan daha fazlasını yapabiliyor, bu da Autometrix’teki Green ve diğer mühendislere, mekanik sistemlerini geliştirme ve büyütme olanağı veriyor. “Mühendis holünde bir masada bir yazıcınız olduğunu bildiğinizde, bu yaptığınız şeylerin yeni yorumlarını deneme kabiliyetinizi gerçekten değiştiriyor. ‘bu gerçekten makul bir fikre benziyor, haydi bunu deneyelim’ diyebiliyorsunuz ve diğer adıma geçiyorsunuz” diyor Palmer. Markforged yazıcı ile Autometrix’in artık dış üreticilere üretilmesi için prototip parçaları teslim edilmeleri için iki hafta kadar beklemesi gerekmiyor. “Makinelerimiz için sürekli yeni fikirler deniyoruz… Bir fikri bilgisayar ekranından gerçek hayata taşıyacak bir 3D yazıcıya sahip olmak… ve sonra Onyx One ile bunu sadece bir gün içerisinde gerçekten kullanabiliyor olmak mükemmel bir şey” diyor Green. Markforged Autometrix’in geliştirme süresini büyük ölçüde azaltılmasına, kabiliyetleriyle de kumaşların kesilmesine yardımcı oldu, harcanan zamanı ve masrafları azalttı.

“Güçlendirmeyle plastik parçalar yaratabilen bir yazıcı gördüğümüz anda bunun birlikte çalışabileceğimiz bir cihaz olduğunu düşündük ve bu bizim dikkatimizi çekti.”

-Jonathan Palmer
Şef Teknisyen
Autometrix Hassas Kesim Çözümleri

Yorumlariniz & Gorusleriniz