3D

Lean Machine

3D Baskılı Mengene ve Yumuşak Çeneler

Lean Machine, Saskatoon, Saskatchewan’da, 5 eksenli bir CNC değirmeni ile özel işleme konusunda uzmanlaşmış bir metal imalat atölyesidir. Bir müşterinin işi, değirmen parçayı keserken Kurt’un bir bileşeni tutmasını gerektiriyordu. Freze kafası ile mengene arasında çarpışmayı önlemek için, stoğun kesim alanından 12-14 inç kenetlenmesi gerekir. Dirsekli bir parçanın işlenmesi daha uzun sürdüğü ve daha az hassas bir kesime neden olduğu için bu kabul edilebilir bir seçenek değildi. Ekip kendi metal özel mengenesini oluşturmayı düşündü ancak 6.000 $ ‘lık fiyat etiketini doğrulayamadı.

Zaman Masraf
Geleneksel3 Hafta6.000$
Markforged1 Hafta1.500$
Kazanç%66%75

Markforged Mark Two ürününün eklenmesi Lean Machine RD Mühendisi Josh Grasby’i, düşük maliyetli, özel bir mengene / yumuşak çene kombinasyonu oluşturmak için 3D baskılı bileşenleri kullanmaya yöneltti. İki düzineden fazla 3D baskılı sürekli karbon fiber takviyeli bileşenden, hazır parçalar ile birleştirilen Lean Machine’in özel baskılı mengenesi, 12-14 inç yerine, ekstrüzyonun ucundan 1,5 inç kenetlenebilir. Şirket o zamandan beri, karşılaştıkları diğer sorunları çözmek için eklemeli üretime dair yaklaşımı için bir tasarım uygularken, daha karmaşık işler üstlendi.

Lean Machine CNC, öncelikle ticari nakliye ve madencilik sektörü için çalışan, Saskatoon, Kanada’da bulunan bir metal imalat mağazasıdır.

Sorun
Mühendislerin medyanın kaldırılmasını kontrol etmek zorunda kaldıkları anlamına gelen konsollu iş parçalarını frezelemeleri gerekiyordu.
Çözüm
Ekip, Mark Two‘yu düşük profilli özel mengene ve yumuşak çene kombinasyonu oluşturmak için kullandı.
Sonuç
Konsantre çelik gibi karmaşık iş parçaları herhangi bir malzeme israf etmeden hassas şekilde frezelenebilir.

+Bozulmaz/Yorulmaz Malzeme
Sürekli karbon fiber; kesme sıvıları ve aşındırıcı ortamlara karşı dayanıklıdır ve makine atölyeleri için bunu mükemmel bir malzeme haline getirir.
+Doğru Parçalar
Markforged’in bulut bağlantılı yazılımı, parçalarınızın doğru şekilde yazdırılmasını sağlar, böylece tahminde bulunmaya gerek kalmaz.
+ Hızlı İşlem
Markforged 3D yazıcılar, geleneksel işlem sürecinde harcanan zamandan çok kısa surede parçaları oluştururlar.

Yorumlariniz & Gorusleriniz