3D

Üretim Hatları 3D Baskı ile Nasıl Verimli Olur ?

3D Baskı ile üretilen fikstürlerle maliyetleri %86 oranında düşürmek mümkün !

Centerline Engineered Solutions Greenwood’da  üretim yapan bir mühendislik şirketi.  Şirket üretimde kullandıkları makinaların parçalarını değiştirme ve fikstürlemede önemli zaman kaybı yaşadıklarını farketti.  Bu zamanı nihai parçalarda değerlendirmenin daha doğru olacağı kanaatine varildi.

Şirketin CEO’su Phil Vickery alternatif yollar aramaya başladı ve sonunda kendi kalıplarını üretebilmek için  Markforged’un MarkTwo 3D Yazıcısını satın almaya karar verdiler.  Markforged teknolojisi sayesinde üretilen parçalarda %86 ve tedarik süresinde %88 oranlarında avantaj elde ettiler.

Stress Testindeki neticeyi aşagıdaki kisa videoda izleyebilirsiniz ;

Şirket yönetimi en basta bu sistemi sadece prototipleme amaçlı kullanılacağını düşünse de  , fikstürlemeden , kalıplara , prototiplemeye  , takım parçalarına, hatta son kullanım amaçlı kullanılacak parçalara kadar her şeyi 3D Baskı ile üretmeyi  başardılar.

Centerline Engineers  mühendisleri ve üretimde çalışanlar işçilerde    bir 3D Yazıcının günlük işlerini nasıl kolaylaştırabileceğine dair ilk başta şüpheci oldular. Ancak CEO ,Phil Vickery ,  ekibe üretim aşamasında önemli maliyet , zaman avantajı ve çok dayanıklı parçalar üretebileceklerini gösterdiği anda işler değişti. Ve o zamandan itibaren şirket çalışanları yönetime her gecen gün yepyeni parçaları da 3D ile üretebileceklerini önerdiler ve kanıtladılar. Markforged – Mark Two şirkete süreçlerin ilerlemesinde hem maliyet hemde zaman anlamda gerçek bir devrim yaşatmış durumda.

Yorumlariniz & Gorusleriniz