3D

Üretim Hatları 3D Baskı ile Nasıl Verimli Olur ?

3D Baskı ile üretilen fikstürlerle maliyetleri %86 oraninda düşürmek mümkün !

Centerline Engineered Solutions Greenwood’da  uretim yapan bir muhendislik sirketi.  Sirket uretimde kullandiklari makinalarin parcalarini degistirmekte ve fiksturlemede onemli zaman kaybi yasadiklarini farketti.  Bu zamani nihai parcalarda degerlendirmenin daha dogru olacagi kanaatine varildi.

Sirketin CEO’su Phil Vickery alternatif yollar aramaya başladı ve sonunda kendi kalıplarını üretebilmek için  Markforged’un MarkTwo 3D Yazicisini satın almaya karar verdiler.  Markforged teknolojisi sayesinde üretilen parçalarda %86 ve tedarik süresinde %88 oranlarında avantaj elde ettiler.

Stress Testindeki neticeyi aşagıdaki kisa videoda izleyebilirsiniz ;

 

Şirket yönetimi en basta bu sistemi sadece prototipleme amaclı kullanılacağını düşünsede  , fikstürlemeden , kalıplara , prototiplemeye  , takım parcalarına, hatta son kullanım amaclı kullanılacak parcalara kadar her şeyi 3D Baskı ile üretmeyi  başardılar.

Centerline Engineers  mühendisleri ve üretimde çalışanlar işçilerde    bir 3D Yazıcının günlük işlerini nasıl kolaylaştırabileceğine dair ilk başta şüpheci oldular. Ancak CEO ,Phil Vickery ,  ekibe üretim aşamasında önemli maliyet , zaman avantajı ve çok dayanıklı parçalar üretebileceklerini gösterdiği anda işler değişti. Ve o zamandan itibaren şirket çalışanları yönetime her gecen gün yepyeni parçalarıda 3D ile üretebileceklerini önerdiler ve kanıtladılar. Markforged – Mark Two şirkete süreçlerin ilerlemesinde hem maliyet hemde zaman anlamda gerçek bir devrim yaşatmış durumda.

Yorumlariniz & Gorusleriniz